OSMAN ELİKÖTÜOĞLU KİŞİSEL WEB SAYFASI

HAKKINDA

Genç yaşlarından itibaren sivil toplum örgütlerinde etkin bir rol oynayan Osman ELİKÖTÜOĞLU; lisans eğitimini Gıda Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

İş sağlığı ve güvenliği alanında da kamuoyunda kabul görmüş bir A sınıfı iş güvenliği uzmanı olan ELİKÖTÜOĞLU; ulusal kanallardaki iş güvenliği hususunda canlı yayın programlarına günün konuğu olarak katılarak programlar yapmaktadır.  2020 yılında kurulan İstanbul Bölge Bilirkişiler Derneği’nde de kurucu yönetim kurulu üyesidir.

Ticari hayatında Genel Müdürlüğünü yaptığı ISG DANIŞMANLIK HİZ. TİC. LTD. ŞTİ firmasıyla, tüm tehlike gruplarındaki çeşitli sektörlere İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti ve Mühendislik Danışmanlığı hususunda hizmet vermektedir.

Çağın vizyon ve prensiplerinin gün geçtikçe değiştiğine inanan ELİKÖTÜOĞLU, Sivas Yöresinde dernekçilik anlayışının değişmesi gerektiğini her daim vurgulamıştır. Yaklaşık 10 yıllık aile araştırmalarında bulunduktan sonra bu çalışmasının meyvesi olarak 2015 yılında geniş ailesinin de desteğini alarak “Sivas Bölgesinin İlk Aile Derneği” olan “ELİKÖTÜOĞLU DERNEĞİ”nin kurulmasında Kurucu Başkanlık görevini üstlenmiştir ve hala Yönetim Kurulu Başkanlığında bulunmaktadır.

Dernekçilik alanında hemşerilerinin içinde olmaktan geri durmayan teknik araştırmacı; 2017 yılında İstanbul Küçükçekmece ilçesindeki Sivaslıları bir çatı altında toplayabilmek adına yola çıkan “KÜSİDER”in kurucu yönetim kurulunda görev almıştır.

Derneklerin kurumsal yapı kazanması, tüzel kişiliklerini üyelerine daha iyi açıklayabilmeleri, maddi yardım toplayabilmeleri, vizyon-misyon belirleyebilmeleri, markalaşmaları gibi alanlarda 20’nin üzerinde derneğe danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Hali hazırda basılması planlanan “ELİKÖTÜOĞLU AİLESİ ÖZELİNDE KARAKEÇİLİ TÜRKMENLERİ” isimli Yörük-Türkmen Tarihi alanında baş ucu kitabının da yazarıdır.