OSMAN ELİKÖTÜOĞLU KİŞİSEL WEB SAYFASI

Sivas ve Zayıf Cemiyetçilik Bağları Üzerine!

Sosyal Medya Arkadaşlarımın Merakına İthaf Olunur

Şahsımı yakından tanıyanların da malumu olduğu gibi Gıda Mühendisliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine (www.isgdanismanlik.com.tr) bir danışmanlık şirketim bulunmakta ve dolayısıyla da çeşitli sektörlerde bulunan firmalara danışmanlık hizmeti vermekteyim. Böyle bir girişler ilk olarak, sadece sosyal medya yoluyla şahsımı tanıyanların tarafıma “ne iş yapıyorsunuz?” tarzında sorularına cevap vermiş olduğumu düşünüyorum.

İkincisi ve daha önemlisi olan konunun da şahsımı simaen veya yüzeysel tanıyanların soruları olduğunu düşünmekteyim. Çünkü onların soruları daha çok ünlem işaretleriyle dolu maalesef…. Diyorlarki: “ siz Sivaslısınız, Sivil Toplum Kuruluşlarında da etkinsiniz mutlaka bir çok Sivaslı firma sizinle çalışıyordur….!” Bu sorunun cevabını aldıklarında inandırıcı bulunmuyor…

Değerli arkadaşlar; 60 küsür firmam içinde aile efradım (Elikötüoğlu Ailesi) haricinde bir tane dahi Sivaslı müşterim bulunmamaktadır. Bu cevap dışarıdan trajikomik gelebilir ancak maalesef durum budur. “Aileniz Sivaslı değilmi, onları neden saymıyorsunuz..” diyenleri duyar gibiyim. El-cevap: Hayır ailem herhangi bir memleketin mensubu değildir; çünkü onlar bireye içgüdüsel olarak sahip çıkan kan bağı topluluklarından biridir ve memleket üstü bir konumdadırlar. Sonuç olarak Sivaslıların dışarıdan göründüğü kadarıyla cemiyet yaşamı olmadığının değil de; aksine şahsımın bu konuda eksikliğinin olduğunun üzerine dikkat çekerek; Allah kimseyi akrabasızlıkla sınamasın diyerek, Facebook hesabıma gelen onlarca bu tip mesaja bir anda cevap verebilme tekniğinin verdiği mutluluğu içerisinde olduğumu bildirmek isterim.

Saygılarımla

Osman ELİKÖTÜOĞLU

1 Kasım 2018

Benzer gönderiler